sobota 15. června 2024 Vít

Opilý muž šel na policejní stanici, aby si vyřídil účty s policistou

Z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví je podezřelý 26letý muž z Olomouce, který se ve čtvrtek 26. 3. 2015 po třetí hodině ranní dostavil v podnapilém stavu na Obvodní oddělení Policie České republiky Olomouc I.

Muž požadoval zavolat na recepci policistu, který vyšetřoval případ, za který byl odsouzen a chtěl "si to" s dotyčným vyřídit. Muži bylo policistou, který konal dozorčí službu sděleno, aby se dostavil na policii v případě, že chce něco oznámit ve střízlivém stavu.

Muž odmítl odejít a pěstmi opakovaně udeřil do skla recepce. Následně dva policisté se pokusili muže uklidnit, ten však začal policisty urážet a vyhrožovat jim fyzickou likvidací. Při použití donucovacích prostředků byl agresor lehce zraněn a byl převezen k ošetření do nemocnice. Tam agresivní chování a urážení pokračovalo a muž lékařům vyhrožoval fyzickou likvidací.

To samé se odehrálo i na protialkoholní záchytné stanici, kde byl muž umístěn k vystřízlivění. "Podezřelý se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl řešen v předchozí době za trestný čin násilí proti úřední osobě a odsouzen k 300 hodinám veřejných prací. Muži za uvedené trestné činy hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," doplnila mluvčí policie Marie Štrbáková.

Autor: L.Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.