čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Pohřešovaný policista z Olomouce byl nalezen mrtvý

Policisté odvolali pátrání po svém třiatřicetiletém kolegovi z Olomouce. Pohřešovaný policista byl nalezen dnes ráno mrtvý na jedné z olomouckých ulic. Bližší okolnosti k jeho úmrtí nechce policie s ohledem na pozůstalé sdělovat. Podle informací nic nenasvědčuje tomu, že šlo o cizí zavinění.

Pátrání po svém kolegovi vyhlásili policisté v pondělí. Pohřešovaný policista byl naposledy viděn ve čtvrtek, od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. S žádostí o pomoc se policisté proto obrátili také veřejnost.

Policista byl loni v červnu oceněn Nadací bezpečná Olomouc za záchranu sebevraha. Muže zahlédl na střeše obytného domu ve Wolkerově ulici, když polovinou svého těla ležel na okraji střechy a druhou polovinou pak visel ze střechy dolů. Policista přivolal hasiče s plošinou a sám rychle vběhl do domu a dostal se až na střechu. Bez jištění sjel po úzké hraně střešního štítu až k okraji střechy, kde se mu podařilo jednou rukou muže obejmout, druhou rukou se přidržoval za kabel antény a čekal na pomoc. Oba muže se poté podařilo hasičům dostat za pomoci výškové plošiny v pořádku na zem.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.