čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Policie dopadla muže, který házel z mostu špalky na auta

Policisté dopadli muže podezřelého z házení polen z mostů na dálnici D1 v okolí Hranic na Přerovsku a v sousedním Moravskoslezském kraji. Je jím dvaatřicetiletý muž z Přerovska. Poškozeno bylo 28 aut, jeden člověk utrpěl zranění. Škoda přesáhne milion korun. Některé špalky vážily až 20 kilogramů. Muži z Přerovska hrozí za obecné ohrožení až osm let vězení. Policisté ale nevylučují změnu právní kvalifikace na pokus o vraždu, za což by mu hrozil podstatně vyšší trest, řekli dnes novinářům policejní ředitelé Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Pachatel na auta jedoucí po dálnici útočil minulý čtvrtek ze čtyř míst, kriminalisté spočítali minimálně 26 útoků na osobní i nákladní vozy. Kromě mostů nad dálnicemi v okolí Hranic házel také polena na silnici I/48 v katastrálním území Starojické Lhoty na Novojičínsku. Některé špalky vážily až 20 kilogramů. Mezi auty, na která zadržený údajně dřevo házel, byla podle policistů také dvě vozidla přepravující dusík. Podle krajských policejních ředitelů šlo o velké ohrožení.
   

Muž byl dopaden v pátek po rozsáhlém pátrání. Nejprve se policistům podařilo zajistit auto převážející polena. Na podezřelého je poté upozornili lékaři, ke kterým muž přišel se zlomeným kotníkem a podivně se choval. Zadržený muž je zatím v péči lékařů, pokud bude propuštěn, policisté podají žádost o umístění do vazby. Muž dosud nebyl stíhán. Policisté označili jeho jednání jako amokové.

Zatím muže nebylo možné vyslechnout, není tedy znám motiv jeho chování. Kriminalisté budou požadovat také vypracování psychiatrického posudku.

Autor: L.Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.