čtvrtek 22. února 2024 Petr

Policie potvrdila, že muž na Werichově ulici byl zavražděn

V bytovém domě na Werichově ulici bylo v neděli nalezeno tělo muže. Policie již potvrdila, že byl zavražděn.

Senior nalezený v jednom z olomouckých panelových bytů byl podle policie zavražděn. Neznámý pachatel jej napadl v noci ze soboty na neděli. Případ vyšetřují kriminalisté jako vraždu. Pachateli hrozí deset až 18 let vězení, řekla dnes krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Čtyřiasedmdesátiletý muž bez známek života byl nalezen v bytě panelového domu v olomoucké části Nové Sady v neděli ráno. "Na místo přivolaní policisté zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že seniora fyzicky napadl neznámý pachatel v jeho bytě tento víkend v noci ze soboty na neděli," uvedla policejní mluvčí.

Muž na následky vážných poranění podle policistů na místě zemřel. "Olomoučtí kriminalisté na případu stále intenzivně pracují, vyhodnocují stopy zajištěné na místě činu a prověřují veškeré informace a poznatky, které mají v tuto chvíli k dispozici. Byla nařízena soudní pitva zemřelého, která by měla stanovit přesnou příčinu a dobu úmrtí. Stanovili několik vyšetřovacích verzí, kterými se nyní zabývají," dodala Dolejšová.

Policisté byli na místo činu zavoláni poté, co obyvatelům bytu pod bytem zavražděného začal stropem prosakovat zvětšující se ovál krve. Podle neoficiálních informací byl muž zavražděn někým ze svého blízkého okolí, zdroje na Facebooku hovoří o muži, který často posedával u supermarketu Albert na Zíkově ulici a se zavražděným se znal.

V Olomouckém kraji by to měl být podle informací letos první případ násilného úmrtí vyšetřovaný jako vražda. V lednu zemřel před jedním z přerovských barů třiadvacetiletý mladík, kterého zastřelil během potyčky podle policie tamní strážník. Kulka zasáhla mladíka do hlavy, kriminalisté strážníka obvinili z usmrcení z nedbalosti. V polovině ledna obvinila policie z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti osmačtyřicetiletého muže z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Podle kriminalistů ubil svou padesátiletou družku. Policisté případ původně vyšetřovali jako náhlé úmrtí, násilné jednání vyplynulo až z výsledků pitvy.

Loni policisté v Olomouckém kraji zaznamenali 12 vražd a pokusů o ni, což je stejný počet jako v roce předchozím.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.