sobota 20. dubna 2024 Marcela

Policie zřejmě dopadla Bakalára podezřelého z brutální loupeže

Policisté podle informací ČTK dopadli Jána Bakalára podezřelého z loňského brutálního přepadení vozu bezpečnostní agentury s penězi v Přemyslovicích na Prostějovsku. Na muže, který je podezřelý z loupeže a pokusu vraždy, v souvislosti s přepadením vydali loni v březnu mezinárodní zatykač. Policie tuto informaci dnes nechtěla potvrdit s odkazem na středeční tiskovou konferenci v Olomouci. V evidenci osob v pátrání však již jeho jméno není.

Pětapadesátiletý Bakalár z Moravičan na Šumpersku je podle kriminalistů jedním ze tří pachatelů, kteří na vůz zaútočili na konci loňského února. Lupiči tehdy přepadli vůz převážející peníze při výjezdu z Přemyslovic na Konice. Podle prvotních informací ukradli asi 30 milionů korun. Vyzbrojeni byli brokovnicemi a samopalem. Posádku vozu ohrožovali i ručními granáty. Podle ředitele přepadené bezpečnostní agentury LOOMIS Martina Pekárka bylo přepadení na tuzemské poměry brutální. Pachatelé stříleli po autě, z místa odjeli terénním vozem khaki nebo světle lahvově zelené barvy.
   

Podle informací ČTK Bakalára již před čtyřmi lety dopadl v Prostějově policejní tým, jemuž se přezdívá "lovci lebek". Bakalár se tehdy vyhýbal nástupu do vězení. Zásah se tehdy uskutečnil v ulici Marie Pujmanové. Při akci asistovala i zásahová jednotka, policisté se totiž obávali toho, že Bakalár bude ozbrojený, což se nepotvrdilo.
   

Recidivista Ján Bakalár má v trestním rejstříku sedm záznamů kvůli majetkovým trestným činům a chodil ozbrojen. Muž byl v roce 2007 odsouzen za krádež, do vězení ale nenastoupil. Vloupával se většinou do větších podniků, například zemědělských družstev. Podle zdroje ČTK byl v minulosti souzen i za pokus o vraždu policisty.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.