úterý 28. května 2024 Vilém

Policisté dopadli muže podezřelého z brutálního přepadení seniora

Přerovští policisté dopadli muže podezřelého z loňského brutálního přepadení devětaosmdesátiletého muže v jednom z přerovských domů. Pachatelé důchodce fyzicky napadli, strhli z postele, spoutali ho a trýznili. Nakonec ho začali škrtit. Dům pak prohledali, našli 44.500 korun a utekli. Jednoho z mužů zadržela zásahová jednotka, po druhém pachateli policie stále pátrá. Novinářům to dnes řekli zástupci přerovské policie.

"Případ je závažný z mnoha ohledů, obětí byl téměř devadesátiletý muž, který byl přepaden a trýznivým způsobem mučen k odpovědím, kde má peníze. Pachatelé se z něho snažili dostat informace tímto způsobem. Čin byl brutální, ten člověk byl bezmocný. Po přepadení zůstal několik hodin sám, připoután ke křeslu a jen souhrou náhod útok přežil," řekl dnes novinářům šéf přerovské policie Martin Lebduška.

Podle komisaře Petra Janků se pachatelé dovnitř dostali po vypáčení dveří a překonání bezpečnostního řetízku. Muže napadli ve chvíli, kdy senior spal. "Shodili ho z postele na zem, tloukli ho do hlavy, mlátili mu hlavou o dřevěnou konstrukci postele. Požadovali po něm při tom peníze nebo cennosti. Muže poté spoutali elektrickými páskami na rukou. Posadili ho do křesla a přivázali ho za nohu. Nakonec jeden z pachatelů muže začal škrtit," uvedl komisař.

Muže po nalezení peněz nechali bez pomoci v obydlí, část šály měl v ústech jako roubík. Při odchodu vypnuli proud. Zachránila ho sociální pracovnice, která mu donesla oběd. Když neotvíral, zalarmovala rodinu, která jej našla ve zbídačeném stavu. Senior skončil v nemocnici, podle policistů se dosud z šoku nevzpamatoval. Domů se již nevrátil a nyní žije v domě s pečovatelskou službou.

Na případu pracovali kriminalisté téměř dva roky. Třiačtyřicetiletého muže z Přerovska zadržela minulý týden zásahová jednotka, nyní je ve vazbě. Podle policistů byl už trestán pro majetkovou a násilnou trestnou činnost. Muž se podle policistů na začátku května letošního roku vloupal do domu v Kokorách na Přerovsku. Podle kriminalistů se poté v srpnu vrátil na místo přepadení seniora a z domu odcizil tři vkladní knížky. To pomohlo policistům přijít pachateli na stopu. Na případu policisté nadále pracují.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.