středa 21. února 2024 Lenka

Policisté dopadli pachatele dvou loupeží v olomouckých hernách

Policisté dopadli osmadvacetiletého muže podezřelého ze dvou loupežných přepadení v olomouckých hernách. Mladík podle kriminalistů obsluhu ohrožoval maketou zbraně z hračkářství. K loupežím se přiznal, hrozí mu až deset let vězení. Soud jej poslal do vazby. Dnes to řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Na případu policisté i nadále pracují, prověřují také možnou souvislost s dalšími dvěma dosud neobjasněnými loupežemi v Olomouci.

Muže, který žil na jedné z olomouckých ubytoven, dopadli policisté mimo jiné i za pomoci záznamů z bezpečnostních kamer a informacím získaným po zveřejnění případu. "Muž se přiznal k loupežím v hernách ze dne 29. srpna a 4. září. Jde o loupeže, kde byl podle záznamů dobře viděn. Zda se dopustil i předchozích dvou neobjasněných loupeží, se prověřuje," uvedla policejní mluvčí.
   

Muž podle policistů přepadl na konci srpna hernu v Masarykově ulici. Pod pohrůžkou krátké střelné zbraně donutil obsluhu k vydání zhruba 7000 korun. Další loupeže se údajně dopustil 4. září v herně v Barvířské ulici, kde stejným způsobem získal od obsluhy téměř 18.000 korun.
   

Další loupežná přepadení se ve městě stala na třídě Míru v baru Letka 22. srpna, odkud si pachatel odnesl 20.000 korun, a 12. srpna v herně na třídě 1. máje, odkud uprchl s 90.000 korunami. Tato přepadení zůstávají podle mluvčí zatím neobjasněná.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.