středa 17. července 2024 Martina

Policisté dopadli recidivistu, který v Olomouci znásilnil mladíka

Policisté dopadli pětatřicetiletého muže, který minulý týden v Olomouci znásilnil devatenáctiletého mladíka. Kriminalisté pachatele obvinili ze znásilnění, za což mu hrozí desetileté vězení. Soudce ho dnes poslal do vazby, řekl novinářům vrchní komisař z olomouckého ředitelství policie Jiří Kubák.

Muž mladíka podle policie znásilnil minulý týden v noci z pátku na sobotu. Mladík se v noci vracel z práce domů a násilník si ho na vyhlédl na ulici. "Sledoval ho od Žižkova náměstí až po železniční polikliniku," uvedl Kubák. V odlehlém koutě pak muž subtilního mladíka povalil do křoví a znásilnil. "Napadený nebyl zraněn," podotkl Kubák. Mladík drobné postavy se muži vysokému 190 cm nebránil, díky čemuž pravděpodobně nedošlo k horšímu zranění.
   

Pachatele se policistům podařilo vypátrat díky zveřejnění záznamu bezpečnostních kamer, na kterém jej poznali tři lidé. "Je to známý násilník," podotkl Kubák. Zadržený muž byl v minulosti odsouzen za přepadení olomoucké zastavárny na 12 let vězení. "Zranil a svázal tehdy obsluhu zastavárny, která na následky zranění a zadušení zemřela," řekl Kubák. Loni na jaře byl muž po deseti letech podmíněně propuštěn na svobodu.

Soud dnes dopoledne vyhověl žádosti státního zástupce a vzal muže do vazby. Z minulého trestu mu zbývají dva roky vězení a za znásilnění může dostat dalších 10 let.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.