sobota 20. dubna 2024 Marcela

Policisté hledají muže podezřelého z pokusu znásilnění v Olomouci

Olomoučtí policisté pátrají po muži, který se v neděli údajně pokusil na periferii města znásilnit dvě ženy. V jednom případě šlo o mladistvou dívku. Obě se napadení ubránily. Kriminalisté zároveň vyzývají ostatní ženy, které se s podobným chováním setkaly, aby případy nahlásily. Podle policistů jde o závažné případy; na dopadení útočníka intenzivně pracují. Dnes to řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Pachatel zaútočil podle vyšetřování v neděli po 15:00 na cyklostezce vedoucí k obchodnímu centru Olomouc City. "Dívka šla pěšky od ulice Křelovská k obchodnímu centru. Útoku se ubránila a ke znásilnění nedošlo," uvedla policejní mluvčí. O šest hodin později si svou oběť násilník podle policistů vyhlédl na asfaltové cestě mezi poli v obci Nedvězí vedoucí souběžně s R46.

Osmatřicetiletá žena běžela po cestě a v protisměru potkala muže jedoucího na jízdním kole zvaném Ukrajina. "Ve chvíli, kdy se míjeli, si muž natahoval přes obličej z krku nějakou černou látku, pravděpodobně šátek. Následně uslyšela ránu, a když se ohlédla, uviděla stejného muže, jak běží směrem k ní. Muž něco vykřikl a žena se před ním dala na útěk a volala o pomoc. Pachatel ženu nedoběhl," dodala mluvčí.
   

Podle svědkyň bylo muži 25 až 30 let, štíhlou, atletickou postavu vysokou 180 až 185 centimetrů. Měl velmi krátce ostříhané hnědé vlasy a výrazné lícní kosti. V prvním případě byl oblečen do hnědého trika s krátkým rukávem a tříčtvrtečních šedobílých kalhot maskáčového typu. Triko i kalhoty byly značně seprané a obnošené. Obutý byl do tmavých botasek. Ve druhém případě měl útočník kolem krku tmavou elastickou látku, zřejmě šátek. Na zádech měl hnědočerný batoh.
   

Policisté žádají případné svědky, kteří muže tohoto popisu v okolí místa obou útoků viděli nebo mají jakoukoliv informaci vedoucí k jeho vypátrání nebo zjištění totožnosti, aby se obrátili na linku 158. Stejně tak by měly kontaktovat policii také ženy, které se setkaly s něčím podobným.

Zdroj:ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.