středa 21. února 2024 Lenka

Policisté vypátrali internetové podvodníky, kteří neposílali zboží

Policisté vypátrali dva internetové podvodníky, kteří loni na inzertních serverech nabízeli různé zboží a od zájemců požadovali platby předem. Objednané výrobky ale neposlali a nejméně osmi desítkám lidí způsobili škodu 136.500 korun. Dva muži z Ostravy ve věku 36 a 38 let byli obviněni z podvodu, sdělil dnes krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Muži na dvou inzertních serverech pod několika smyšlenými jmény uživatelů emailových schránek nabízeli mobilní telefony, sportovní obuv, oblečení, kabelky či opasky. "Pokaždé dodání zboží podmiňovali uhrazením kupní ceny nebo zálohy předem na své bankovní účty. Inzerované zboží ale nedodali a ani to neměli v úmyslu," uvedl Bednařík.

Policisté z oddělení informační kriminality minulý týden zároveň zahájili trestní stíhání devatenáctiletého mladíka z Moravskoslezského kraje, kterému se podařilo ovládnout e-mailovou schránku, prostřednictvím níž nejmenovaný podnikatel spravoval svoji doménu. "Jelikož poškozený používal svoji doménu a svázané webové stránky k podnikání a nemohl svoji činnost provozovat, tak vše oznámil policii," podotkl Bednařík.

Kriminalistům se podařilo shromáždit informace, díky nimž mladíka vypátrali. "Vzhledem k rychlé reakci byl poškozenému vrácen přístup k odcizené internetové doméně a k majetkové újmě tedy nedošlo. Podezřelý se ke svému jednání doznal a kriminalistům podrobně popsal celé své jednání včetně jednotlivých úkonů," dodal Bednařík.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.