čtvrtek 22. února 2024 Petr

Policisté zadrželi muže, který před deseti lety znásilnil dítě

Policisté zadrželi pětatřicetiletého muže z Přerova podezřelého ze znásilnění pětileté dívky. Jde o jejího strýce, který dítě sexuálně zneužil téměř před deseti lety. Dívka o tomto traumatu z dětství promluvila až ve svých 14 letech. Po zadržení se dívčin strýc k činu přiznal. Policisté ho obvinili ze znásilnění a soudce ho poslal do vazby, řekla dnes krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Obviněnému hrozí až dvanáctileté vězení.

"Znásilnění se odehrálo téměř před deseti lety. Dívence tehdy bylo pět let a bývala se svým strýcem občas sama doma," uvedla Štrbáková. Dívka se se znásilněním svěřila až na konci loňského roku sociální pracovnici v jednom z dětských domovů na Šumpersku.
   

Kriminalisté si poté vyžádali několik znaleckých posudků, které podle Štrbákové potvrdily výpovědi mladé slečny. "Bylo prokázáno, že muž dívence způsobil svým chováním a jednáním psychickou újmu. Po zadržení se muž přiznal," uvedla Štrbáková.
   

Soudce ve čtvrtek souhlasil s návrhem státního zástupce na vzetí obviněného muže do vazby. "V případě prokázáni viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let," dodala Štrbáková.

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.