čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Požár na Přerovsku způsobil benzin, pět lidí bylo zraněno

Požár ve Stříteži nad Ludinou na Přerovsku, při kterém se v pondělí zranilo pět lidí, způsobil benzin. Podle policie ho využil jeden z mužů k roztopení v kamnech. Látka se však vzňala a způsobila požár v celé místnosti. Pět mužů, kteří v objektu statku pracovala, zůstala v místnosti uvězněna. Jeden z mužů vyskočil oknem a kolegům otevřel dveře zvenku. Tři muži skončili na popáleninovém centru v Ostravě, dva utrpěli lehká zranění. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Požár se stal kolem 07:30 v rekonstruovaném objektu. "Při prováděném mšetření kriminalisté zjistili, že pětice mužů provádějící stavební práce na objektu si v místnosti, sloužící jako šatna pro dělníky, chtěla zatopit v kamnech. Vzhledem k tomu, že se jim nepodařilo kamna roztopit, čtyřiadvacetiletý muž k rozdělávání ohně použil kanystr s benzinem," uvedla policejní mluvčí.
   

Benzin však vzplál, stejně tak i kanystr a látka rozlitá po podlaze. "Benzin se z kanystru rozlil v okamžiku, když se muž snažil hořící kanystr vyhodit oknem ven. Následně došlo k požáru celé místnosti, v níž všichni zůstali. Dveře od místnosti se totiž v okamžiku vzplanutí benzinu zavřely a nešly zevnitř otevřít," doplnila mluvčí.
   

Jeden z mužů vyskočil oknem ze zhruba třímetrové výšky. Dům oběhl a dveře od hořící místnosti otevřel. Všichni se dostali ven.
   

Podle policistů muži ve věku 47, 61 a 47 let utrpěli těžká zranění a byli převezeni na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice v Ostravě. Čtyřiadvacetiletý muž utrpěl lehké zranění a je v hranické nemocnici. O šest let starší muž byl ošetřen na místě.
   

Případ policisté vyšetřují pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Viníkovi hrozí až dva roky vězení. Škoda při požáru nevznikla, objekt byl podle policie určen k demolici. Na případu policie dál pracuje.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.