sobota 25. května 2024 Viola

Požár zachvátil v Šumvaldu dvě hospodářské budovy, bez zranění

Mohutný požár zachvátil dnes ráno dvě hospodářské budovy v obci Šumvald na Olomoucku. Hasiči se během zásahu snažili ochránit nedaleko stojící obytnou budovu, což se jim podařilo. Při požáru nebyl nikdo zraněn, škodu i příčinu zatím hasiči vyšetřují. Na místo se sjelo osm hasičských jednotek. ČTK to dnes řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

K požáru hasiči vyrazili před 06:00. "Plameny zasáhly několik hospodářských objektů, jde o stodolu o rozměrech 25 krát deset metrů, na ni navazující dřevěný přístavek o rozměrech 8 krát 12 metrů a dva skleníky. Uvnitř hořících budov bylo několik slepic, které se podařilo dostat ven," uvedla mluvčí hasičů.
   

Podle starosty obce Josefa Šenka stodolu požár zcela zničil. Škody podle něj zatím nelze odhadnout, ale jen škodu na střeše počítá za půl milionu korun. "Jeden z majitelů měl v objektu uskladněno seno a slámu, druhý má zahradnictví a měl tam uskladněné piliny. Na zjišťování příčin je ještě brzy, vynášejí se trámy, seno, sláma a piliny ještě doutnají. Vyšetřovatelka je na místě," řekl dnes ČTK starosta.
   

Hasiči již mají požár podle Hacsikové pod kontrolou a v současné chvíli dohašují ohniska a rozebírají konstrukce. Na místě budou zasahovat podle odhadů ještě během dopoledne.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.