Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Před soudem stanula žena kvůli vraždě novorozence na Šumpersku

 
pondělí, 10. února 2014, 10:55

Před olomouckým krajským soudem dnes stanula pětadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni na Šumpersku udusila své novorozeně a poté jej v igelitové tašce hodila do potoka u domu, kde bydlela. Za vraždu jí hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Případem se soud bude zabývat také v pátek.

Tragédie se stala loni v květnu v Novém Malíně na Šumpersku. Těhotná dívka podle obžaloby po celou dobu svému okolí včetně svého přítele tvrdila, že přibývá na váze kvůli problémům se štítnou žlázou. Chlapečka porodila na záchodě. Podle státní zástupkyně Michaely Šokové poté dítě udusila tak, že mu překryla dýchací cesty. Mrtvé novorozeně vložila do igelitové tašky a
hodila do potoka u domu, kde bydlela. Tašku s dítětem našel v potoce místní člověk.
   

Mladá žena, která je od té doby ve vazbě, dnes u soudu tvrdila, že dítě se narodilo mrtvé. Byla o tom prý přesvědčena. Popřela, že chlapce udusila. Podle ní se to mohlo stát při vložení do igelitové tašky. Hodila ji do potoka s tím, že ji voda odnese a všechno se tím smaže. Nikomu se prý nesvěřila. Před soudem přitom uvedla, že vystudovala zdravotní školu.
   

Ve stejný měsíc jako při tragédii v Novém Malíně našli policisté v Olomouckém kraji dva mrtvé novorozence v lese u Paseky na Olomoucku. Během vyšetřování se však zjistilo, že novorozená dvojčata se podle výsledků pitvy už narodila mrtvá. Matka tak za jejich smrt nebyla stíhána.
   

V Olomouckém kraji jsou jinak případy nálezu mrtvých novorozenců poměrně ojedinělé. Policisté se jimi zabývali naposledy na konci 90. let v Partutovicích na Přerovsku a v Brodku u Přerova.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama