neděle 26. května 2024 Filip

Při kontrole auta bez registrační značky byl odhalen řidič bez papírů a pod vlivem drog

V nedělních večerních hodinách se odstavené auto bez registrační značky rozhodla zkontrolovat hlídka olomoucké městské policie. K jejich překvapení v něm seděl muž bez řidičského oprávnění, navíc byl pod vlivem drog.

V ranních hodinách ze soboty na něděli se rozhodla hlídka městské policie zkontrolovat podezřelé vozidlo bez poznávacích značek odstavené u zahrádek v městské části Olomouc - Slavonín.

Osoby přítomné ve vozidle strážníkům sdělily, že čekají na dalšího člověka, který s autem odjede, neboť oni sami jsou neřidiči a jen v autě pobývají, bez úmyslu ho řídit. Strážníci se tedy následně začali věnovat jiným úkolům.Za chvíli však strážníci viděli ono auto bez poznávacích značek uhánět směrem k obydlené oblasti Slavonína, a rozhodli se ho znovu zkontrolovat.

K překvapení strážníků za volantem seděl muž, který se předtím prohlašoval za neřidiče. Navíc nebyl schopen ukázat policistům řidičský průkaz. Po bližším zkoumání strážníci zjistili, že má muž výslovný zákaz řízení motorového vozidla. Protože se muž navíc choval podezřele, byla u něj provedena dechová zkouška, která se projevila jako negativní. I přesto policisté použili ještě analyzátor Drugwipe, který vysleduje přítomnost drogy v těle, a potvrdilo se, že muž řídil neoznačené vozidlo nejen navzdory zákazu řízení, ale také pod vlivem pervitinu.

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.