sobota 20. dubna 2024 Marcela

Psím vodítkem napřed poškodila autobus, pak zaútočila i na řidiče

Podezřelá z přečinu poškození cizí věci a výtržnictví je od čtvrtka podezřelá žena ze Štěpánova. Poté, co ji řidč vykázal z autobusu, napřed poškodila psím vodítkem přední část autobusu, poté zaútočila i na samotného řidiče.

Před třetí hodinou odpoledne nastoupila šestadvacetiletá žena na zastávce Černá cesta do autobusu č. 20, který směřoval na konečnou zastávku Farmak. Po nástupu do vozidla řidič ženu upozornil, že psa může ve veřejné dopravě přepravovat pouze s náhubkem, načež ji ještě vyzval, aby se prokázala platným jízdním dokladem.

Žena napřed na jeho poznámky nereagovala, po opakovaných výzvách však nakonec vystoupila z autobusu. Tím ale incident neskončil. Žena si stoupla i se psem před autobus, načež začala opakovaně švihat do předního výhledového skla autobusu vodítkem, které bylo na konci opatřeno karabinou. Poté uchopila stěrač autobusu a začla s ním lomcovat.

Ve chvíli, kdy řidič vystoupil, aby se podíval, co žena způsobila údery vodítkem, dostal od ženy do zátylku karabinou také. Ke zranění řidiče naštěstí nedošlo. Policie, která byla na místo přivolána, naměřila u ženy 2,75 promile alkoholu v krvi. Vzhledem k agresivnímu chování a vysoké hladině alkoholu v krvi byla převezena na záchytku k vystřízlivění. 

Škoda na autobusu dosáhla 20 000 korun, při obvinění ženy jí hrozí až dva roky věžení.

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.