sobota 15. června 2024 Vít

Řidič nezastavil na stopce, narazil do něj motorkář

Na křižovatce obcí Dubany - Smržice - Olšany se v nedělních odpoledních hodinách stala dopravní nehoda, při níž se vážně zranil motocyklista. Z vyšetřování vyplynulo, že nehodu zavinil řidič osobního auta, který na křižovatce nedal motorkáři přednost.

V neděli se na křižovatce u Olšan na Prostějovsku srazilo osobní auto Kia Sportage s motorkářem. Z vyšetřování vyplynulo, že jednačtyřicetiletý řidič osobního vozidla nezastavil na křižovatce a nerespektoval dopravní značení "STOP" a vjel do křižovatky v době, kdy jí projížděl dvaačtyřicetiletý řidič na motocyklu Suzuki V - Storm.

Při střetu byl zraněn motorkář, který byl následně vrtulníkem převezen do olomoucké fakultní nemocnice k vyšetření. Doba rekonvalescence motorkáře by podle zprávy měla trvat zhruba pět týdnů. Lehké zranění utrpěly také dvě nezletilé děti, které cestovaly ve vozidle Kia Sportage a byly převezeny do nemocnice na vyšetření. Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, celková hmotná škoda byla vyčíslena na 100 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.