neděle 26. května 2024 Filip

Řidič při předjíždění kombajnu usmrtil na Šumpersku cyklistku

Předjíždění kombajnu stálo za smrtelnou nehodou cyklistky, která zemřela v pondělí večer po střetu s osobním autem u Zábřehu na Šumpersku. Osmatřicetiletá cyklistka byla podle policistů řádně osvětlena. Řidič osobního auta je podezřelý z usmrcení z nedbalosti, řekla dnes krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Počet tragických nehod v Olomouckém kraji je v porovnání s loňským rokem vyšší.

Nehoda se stala na silnici mezi obcemi Zábřeh a Libivá. "Řidič vozidla značky Peugeot jedoucí od Zábřehu při předjíždění kombajnu zřejmě narazil levou přední částí vozidla do řádně osvětleného a odrazky vybaveného protijedoucího jízdního kola, na kterém jela osmatřicetiletá žena," uvedla policejní mluvčí.
   

Žena jela při pravém okraji silnice ve směru od obce Libivá a při nárazu byla i s jízdním kolem odhozena mimo komunikaci. "Po nárazu však utrpěla zranění neslučitelná se životem. Ke zranění dalších osob nedošlo," doplnila mluvčí. Alkohol byl u řidiče vyloučen.
   

Tragická nehoda rozšířila letošní statistiku úmrtí na silnicích Olomouckéhokraje. V prvním pololetí zemřelo při nehodách v regionu 14 lidí, což je o šest více než loni. V polovině července zemřel v Bludově na Šumpersku další cyklista po srážce s motocyklem. Na začátku července zemřel řidič na železničním přejezdu u Vlkoše na Přerovsku po střetu s osobním vlakem.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.