sobota 20. dubna 2024 Marcela

Seniorka přišla o 32 tisíc korun, vpustila si do bytu zloděje

O 32 tisíc korun přišla třiadevadesátiletá seniorka ve čtvrtek v Olomouci. Důvěřovala dvěma mladíkům, kteří ji namluvili, že jí v bytě praskla voda a pustila jednoho z nich dovnitř.

Ve čtvrtek kolem 16. 30 hodin oslovili dva neznámí muži na ulici Norská v Olomouci třiadevadesátiletou seniorku, která seděla na lavičce před domem. Ženě sdělili smyšlenou legendu o tom, že jí v bytě praskla voda a je nutná kontrola vodovodních trubek.

"Do bytu však se seniorkou odešel jen jeden z nich. Snažil se ženu přesvědčit, že má vlhkou zeď na toaletě a taky podlahu v koupelně. Slíbil jí, že pokud mu dá peníze, zařídí opravu. Seniorka odešla telefonovat svému synovi o pomoc při řešení této situace a v tom náhle uviděla, jak muž z bytu rychle utíká ven na chodbu. Následně zjistila, že byla okradena o 32 tisíc korun" řekla mluvčí policie Marie Štrbáková.

Popis pachatelů:
Jednalo se o dva mladíky ve věku zhruba od 25 do 30 let. První byl vysoký 175 až 180 cm, střední postavy, oholený. Oblečené měl světlé tričko s krátkým rukávem, kostkované tříčtvrteční kalhoty cihlové barvy a obuté měl sportovní plátěné boty. Na hlavě kšiltovku světlé barvy. Mluvil s ostravským přízvukem. Druhý byl trochu vyšší a hubenější, také oholen. Oblečený byl do sportovního oblečení a na hlavě měl taktéž kšiltovku. Oba byli slušně oblečeni a slušně vystupovali.

"Prosíme občany, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž a všimli si podezřelých osob, anebo osob, odpovídajícím popisu, aby se přihlásili s informacemi na nejbližší policejní služebnu nebo linku 158. Děkujeme za spolupráci." dodala mluvčí policie Marie Štrbáková.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.