středa 17. července 2024 Martina

Soud vynese rozsudek v případu vraždy hosta v Rudě nad Moravou

Olomoucký krajský soud by měl vynést rozsudek v případu loňské vraždy hosta v restauraci v Rudě nad Moravou na Šumpersku. Z vraždy je obžalován číšník Karel Kašpar, který muže údajně pobodal kvůli sporu o vyplacení výhry z automatu.

Muž podle obžaloby hosta napadl dvakrát, mezi dvěma útoky se vrátil do hospody a obsluhoval. Napadený si stihl ještě zavolat o pomoc, ale než jej policisté našli, byl už mrtvý.
Tragédie se stala loni v polovině srpna v hospodě Na Lapači. Předcházel jí spor o vyplacení výhry, pro kterou si napadený muž přišel. Kašpar jej po rozepři podle žalobkyně Alice Zatloukalové nejméně čtyřikrát bodl masivním kuchyňským nožem do oblasti lopatek a nechal jej zraněného ležet na místě. Po chvíli se číšník znovu vrátil a muže opět nožem napadl. Bodal jej údajně pod levou lopatku a do beder a zároveň ho prý rdousil. Host nakonec zemřel.
Muž vinu nepopírá, tvrdí však, že při druhém útoku měl on sám strach o svůj život a při přetahování o nůž s poraněným mužem na něj nakonec přepadl. Podle něj se na jeho chování podepsalo i vyčerpání z práce.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.