středa 29. května 2024 Maxim

Soud začal projednávat pokus vraždy na Rooseveltově ulici

Před olomouckým krajským soudem dnes stanuli dva mladíci podezřelí z pokusu vraždy v Olomouci. Loni v dubnu podle obžaloby vnikli v Olomouci do bytu, který zdemolovali a poté se do něj údajně vrátili a jednoho muže pobodali dvěma noži. Napadeného zachránili lékaři. Mladíci jsou obžalováni rovněž z porušování domovní svobody a poškození cizí věci, hrozí jim mnohaleté vězení.

Podle obžaloby opilí Petr Pišan a Miroslav Jurečka vnikli do bytu v Rooseveltově ulici po vykopnutí dveří. Chtěli napadnout majitele bytu, který se tam však v té době nenacházel. Jeho byt zdemolovali. "V pokoji rozbili různé součástí zařízení, jako skříň, stojací lampu, žaluzie, a hořčicí poškodili stěnu. Když majitele nenalezli, vyběhli z bytu jej hledat," popsal státní zástupce. Mladíci se vzápětí podle něj vrátili zpět a v bytě napadli jiného muže, který byl v jednom z pokojů. Bodali ho podle obžaloby dvěma noži, lékaři na jeho těle našli řadu ran, jedna zasáhla i játra a žaludek, další rány měl muž na předloktí, na zádech i hrudníku. Muž se musel podrobit v nemocnici operaci a jen díky včas poskytnuté vysoce odborné péči nezemřel, uvedl státní zástupce.

Jurečka přiznal, že do bytu vnikli. Jeho majitel prý soustavně napadal Jurečkova bratra, který byl jeho sousedem. "Měli jsme toho dost, chtěli jsme zavolat policii. Dveře jeho bytu byly otevřené. Byl tam hrozný nepořádek, kopal jsem do věcí, které tam byly poházené. Byl jsem na něj naštvaný, že vyhrožuje a mlátí mi bratra. Nevím proč, asi ze strachu, jsem vzal z kuchyňské linky nůž," uvedl Jurečka. Tvrdil však, že nůž proti nikomu nepoužil. "Nemám ponětí, jak ten muž ke zranění přišel," doplnil Jurečka. Okolnosti incidentu neobjasnil ani druhý z obžalovaných Petr Pišan. Byl prý opilý a na nic si nepamatuje. "To, co se stalo, je mi z toho špatně. Nemůžu to rozumně vysvětlit, je mi to líto a mrzí mě to," uvedl Pišan. Matka majitele bytu u soudu přiznala, že syn měl problémy s alkoholem i marihuanou. Potvrdila i to, že měl konflikt s bratrem obžalovaného, který musel dříve řešit soud. Nyní je prý v psychiatrické léčbě. Soud se bude případem zabývat také ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.