neděle 21. července 2024 Vítězslav

Soud začal projednávat vraždu mladíka v Libině na Šumpersku

Před olomouckým krajským soudem dnes stanul devatenáctiletý Vít Böhm, který podle obžaloby v lednu v opilosti jedním kopem do hlavy zabil v Libině na Šumpersku třiadvacetiletého muže. Za vraždu hrozí mladíkovi až 18 let vězení. Matka zavražděného muže požaduje po Böhmovi dva miliony korun. Soud bude případ projednávat ještě ve středu, kdy by měl padnout rozsudek.

Böhm na mladého muže, který byl také opilý, podle obžaloby zaútočil v sobotu 11. ledna časně ráno před panelovým domem v Libině po slovní a fyzické potyčce. "Nejprve (Böhm) z místa odešel, po chvíli se ale vrátil zpět a když viděl, že poškozený spí na lavičce s předkloněnou hlavou, tak se rozeběhl a vší silou ho kopl do hlavy," uvedla státní zástupkyně. Napadenému muži Böhm jedním kopem způsobil otevřenou zlomeninu krční páteře, kvůli které byla přerušena mícha. "Příčinou smrti byl následný otok
mozku,"
dodala státní zástupkyně.
   

Böhm dnes u soudu řekl, že od pátečního večera popíjel s kamarády a alkohol smíchal s tabletou léku Xanax, který se používá na tlumení úzkostných stavů. Po několika hodinách byl notně opilý. Böhm tvrdí, že na konflikt se zavražděným si proto přesně nepamatuje.
   

O svém činu se Böhm prý dozvěděl až s odstupem několika hodin, když začal střízlivět. "Řekli mi to policisté, kteří mi v Olomouci brali pachové stopy. Nevím, jestli jsem ho zabil, nepamatuji si to. Určitě jsem ho nechtěl usmrtit," hájil se u soudu Böhm, který o sobě tvrdí, že není konfliktní typ člověka. 
   

Böhm po útoku na mladého muže odešel domů a podle policie je možné, že si následky svého činu v té chvíli neuvědomil. Policisté jej doma v Libině zadrželi za několik hodin. Pomohly jim i výpovědi svědků. Matka zavražděného se u soudu domáhá náhrady škody dva miliony korun, protože její syn se podílel na financování chodu domácnosti.
   

Ve stejné obci vyšetřovali kriminalisté vraždu také loni v říjnu. Konflikt motorkářských gangů skončil smrtí jednoho z členů a zraněním dalších účastníků, podle odborníků šlo o první podobný případ v Česku. Vraždu polského sympatizanta motorkářského gangu Hells Angels má podle kriminalistů na svědomí zřejmě jeden z českých účastníků tehdejší bitky.

 

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.