neděle 25. února 2024 Liliana

Soud začal řešit loupežné přepadení zlatnictví v Olomouci

Olomoucký krajský soud dnes začal projednávat březnové loupežné přepadení zlatnictví v Olomouci, při kterém dva maskovaní lupiči ukradli zlaté šperky v hodnotě 2,4 milionu korun. Dvojice mladých mužů se poté snažila šperky prodat v zastavárnách na Slovensku, kde je policisté v dubnu dopadli. Obžalovaným za loupež hrozí až 12 let vězení.

Štefan Bohumel a Jaroslav Šrom podle obžaloby zlatnictví ve Vídeňské ulici přepadli 28. března odpoledne. Na obličejích měli masky King Konga. Pod hrozbou krátké střelné zbraně přinutili prodavačku, aby jim vydala zlaté šperky.
   

Ze zastavárny si lupiči odnesli šperky v hodnotě 2,4 milionu korun, z nichž většinu prodali ve slovenských zastavárnách. Majitel zlatnictví dostal zpět pouze šperky v hodnotě 600.000 korun a po pachatelích loupežného přepadení požaduje náhradu škody 1,8 milionu korun. Obžalovaní dnes u soudu nechtěli vypovídat.
   

Slovenští policisté dva muže české národnosti zadrželi 6. dubna v Bratislavě. "Snažili se prostřednictvím zastaváren prodat zlaté šperky. Následným prověřováním zjistili, že jde o pachatele loupežného přepadení olomouckého zlatnictví," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Doplnila, že část odcizených zlatých šperků našli policisté při domovních prohlídkách.
   

Oba pachatelé ve věku 23 a 25 let jsou obžalovaní ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Již v minulosti se podle policistů dopustili majetkové trestné činnosti bez použití násilí. Soud bude v následujících dnech pokračovat výslechem svědků.

zdroj: ČTK

 

 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.