sobota 15. června 2024 Vít

Šumperský sportovec dostal podmínku za podvody

Šumperský soud potrestal za podvádění leteckých společností mezinárodně uznávaného extrémního sportovce Pavla Paloncého ročním trestem s podmíněným odkladem na dva roky. Sportovec se proti rozsudku odvolal.

Podle rozsudku muž od těchto společností v řadě případů získal různé platby za údajnou ztrátu zavazadel a k údajně ztraceným věcem doložil padělané účtenky. Rakouským, českým a švýcarským leteckým společnostem musí podle soudu uhradit škodu ve výši téměř 150.000 korun. Paloncý se proti rozsudku odvolal. Případ odhalili šumperští policisté poté, co některé letecké společnosti žádaly po muži potvrzení od policie o krádeži. Extrémní sportovec a účastník závodů Adventure race tak ve dvou případech oznámil tyto události na policii v Šumperku.

Podle žalobce Paloncý v letech 2009 až 2012 hlásil leteckým společnostem ztrátu věcí z bagáže. Šlo o sportovní vybavení jako značkové outdoorové oblečení a boty, spacáky, horolezecké potřeby a další věci. Sportovec se hájil tím, že se mu věci skutečně ztratily. Ke všem ztraceným věcem doložil účtenky o jejich zakoupení. Zástupci firmy se sportovním vybavením, na jejíž jméno byly doklady vydány, však u soudu uvedli, že žádné takové věci si muž u nich koupit nemohl. Účtenky prý mohl získat na předváděcích akcích.
Známý šumperský dobrodruh, extrémní sportovec a účastník mnoha tuzemských i světových závodů Pavel Paloncý byl před dvěma lety nominován na Cenu města Šumperka v oblasti sportu. Když se podezření s podvody objevilo, radnice jeho jméno stáhla.

Autor: L. Behingerová
 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.