neděle 25. února 2024 Liliana

Tři lidé byli včera v Olomouci okradeni, zloděje zajímají nestřežené tašky a kabelky

Že při nakupování nemá člověk nechávat kabelku v košíku a že nemáme nechávat odložené cennosti bez našeho dozoru slýcháváme velmi často. I přesto o odložené a nestřežené věci včera přišli tři lidé na různých místech Olomouce.

Včera kolem 13.30 hodin v prodejně Albert na ulici Kosmonautů v Olomouci dosud neznámý pachatel jedné ze zákaznic v nestřeženém okamžiku odcizil kabelku zavěšenou na nákupním vozíku. Žena přišla o osobní doklady, mobilní telefon, peníze, klíče a dioptrické brýle. Škoda dosáhla výše 10 500 korun.


Zhruba ve stejné době byli okradení manželé z obce na Olomoucku v Globusu. Z nákupního vozíku jim při vybírání zboží v mžiku zmizela odložená dámská kabelka a pánská příruční taška. "V tomto přídě manželé postrádali opět osobní doklady, platební kartu, mobilní telefony a peníze. Škoda přesáhla 17 tisíc korun." řekla Marie Štrbáková, mluvčí policie.

Velmi zvláštní krádež se odehrála včera také na ulici Wellnerova, kde si zloděj odnesl lup za 146 tisíc korun. Takovouto hodnotu mají totiž ultrazvukové sondy typu C5-1 a L12-3.  Zloděj využil příležitosti a z chodby ukradl volně odloženou látkovou tašku značky Philips s dvěma ultrazvukovými sondami.

Policisté po zlodějích a ukradených sondách i kabelkách pátrají. Za přečin Krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.