Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

U hrádku Kunzov na Přerovsku byla nalezena lidská lebka

 
sobota, 8. února 2014, 17:03

Třiatřicetiletý muž z Bruntálu našel v pátek při procházce za dveřmi věžičky hrádku Kunzov nedaleko Hranic na Přerovsku lidskou lebku. Bylo zjevné, že jde o skelet staršího data, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Lebka má podle něj na čele otvor o průměru asi osm milimetrů, který připomíná průstřel.

Skelet nebyl celistvý, spodní čelist ležela vedle zbytku lebky. "Nebyly na ní již žádné měkké tkáně. Jiné kosti ani stopy se na místě ani v jehobezprostředním okolí nenacházely," uvedl Bednařík s tím, že lebka byla převezena do Ústavu soudního lékařství a medicínského práva Fakultní nemocnice v Olomouci k dalšímu zkoumání.
   

Již v pátek policie informovala o nálezu lebky také na kamenném památníku prusko-rakouské bitvy z roku 1866 u Tovačova na Přerovsku. I tuto lebku kriminalisté odeslali ke zkoumání znalcům, kteří by měli určit její původ a stáří. V obou případech není vyloučeno, že nálezy souvisejí se zmíněnými historickými událostmi, ale ani to, že nepocházejí z trestné činnosti.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama