čtvrtek 22. února 2024 Petr

V Libině na Šumpersku byl zavražděn muž, pachatel je obviněn

V Libině na Šumpersku byl v sobotu zavražděn třiadvacetiletý muž. Osmnáctiletého muže podezřelého z vraždy zadrželi policisté doma. Obvinili jej z vraždy a soud jej poslal do vazby. Hrozí mu až 18 let vězení, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Marie Štbáková. V Olomouckém kraji jde o první vraždu v letošním roce. V Libině se přitom vraždilo i loni, při přestřelce tam zemřel motorkář.

Mladíci se mezi sebou střetli na prostranství před panelovým domem. "Osmnáctiletý mladý muž pod vlivem alkoholu se dostal někdy v době mezi 3:00 a 4:00 s taktéž opilým třiadvacetiletým mužem do vzájemné fyzické potyčky. Fyzickým útokem do horní části těla mu způsobil zranění, kterým starší muž na místě podlehl," uvedla policejní mluvčí.
   

Oba muži podle informací ČTK pocházeli z Libiny. Pachatel po útoku odešel domů, podle informací policie je možné, že si následky svého činu v té chvíli neuvědomil. Policisté jej zadrželi během několika hodin. Pomohly jim přitom i výpovědi svědků. "Policisté ho následně zadrželi na adrese trvalého bydliště. V neděli byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy," dodala mluvčí.
   

Ve stejné obci vyšetřovali kriminalisté vraždu také loni v říjnu. Konflikt motorkářských gangů skončil smrtí jednoho z členů a zraněním dalších účastníků, podle odborníků šlo o první podobný případ v Česku. Pachatele se dosud dopadnout nepodařilo.
   

První vražda se stala loni v Olomouckém kraji až v květnu, kdy pětadvacetiletá žena ze Šumperska údajně zavraždila své dítě. Novorozence našel v igelitové tašce v potoce v Novém Malíně na Šumpersku místní člověk. Právě na Šumpersku vyšetřují kriminalisté vraždy nejčastěji. Loni se zde odehrály čtyři vraždy, další dvě na Olomoucku.
   

V porovnání s předchozím rokem se loni v kraji zvýšil počet dokonaných vražd. O život při nich přišlo šest lidí. Předloni vyšetřovali kriminalisté devět vražd a pokusů o ně, pouze tři případy však skončily smrtí.

 

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.