neděle 21. července 2024 Vítězslav

V Olomouci chytli drogového dealera, hrozí mu až 10 let vězení

V pondělí 12. ledna 2015 skončil v poutech devětadvacetiletý vařič a dealer pervitinu z Olomouce. Kriminalisté olomouckého „TOXI“ teamu společně s policisty Pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zadrželi muže po předchozím souhlasu státního zástupce.

Již od podzimu loňského roku měli policisté dealera v hledáčku a chvíle, kdy došlo k jeho zadržení, byla přesně načasovaná. Kolem 14. hodiny obklíčili při jízdě jeho vozidlo služební vozidla Policie České republiky a během několika málo minut byl dealer při převozu 33,4 gramů pervitinu z Červené Lhoty do Olomouce zadržen na parkovišti před hotelem Prachárna mezi obcí Křelov a Olomouc.

Vozidlo řídil, přestože měl již vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Téhož dne provedli kriminalisté domovní prohlídky, při kterých zajistili kompletní varnu pervitinu, 118,8 gramů sušené rostlinné hmoty konopí s obsahem THC látky a finanční hotovost ve výši 420 tisíc korun a další hotovost v cizích měnách jako jsou libry, eura, US dolary, kanadské dolary a zloté. Dalších 19 tisíc korun v hotovosti měl při sobě v době zadržení.

V úterý 13. 1. 2015 kriminalisté dealera obvinili ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. S kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se plně doznal. Ve středu 14. 1. 2015 akceptoval soudce návrh státního zástupce na vzetí do vazby. Dealerovi a vařiči pervitinu hrozí v případě odsouzení a prokázáni viny trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do desíti let.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.