čtvrtek 29. února 2024 Horymír

V Olomouci zasáhl požár střechy autosalonu, škoda bude asi vysoká

Požár zasáhl dnes ráno střechu autosalonu stojícího nedaleko centra Olomouce. Podle hasičů hořela zhruba třetina střechy, na místo se sjelo několik jednotek. Požár je již lokalizován, řekl kolem 9:00 ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Okolnosti požáru i škoda se teprve zjišťují, podle hasičů bude škoda zřejmě vysoká. Na místo se chystají také policisté.

Požár zasáhl střechu objektu autosalonu stojícího na třídě Kosmonautů naproti právnické fakultě kolem 05:45. Hasičům se jej podařilo lokalizovat zhruba po hodině a půl. Podle Hošáka vznikl v místě nad autoservisem a technologickou místností. "Požár se obešel bez zranění, na místě je vyšetřovatel. Příčinu požáru zatím nezná. Oheň zasáhl i některé vozy, větší část však byla vyvezena ven," uvedl mluvčí hasičů.
   

Požár zasáhl střechu karosárny o rozměrech asi 30 krát 40 metrů. Podle hasičů hrozilo, že plameny přeskočí na další budovu, a proto se ji snažili ochránit. Na místě nyní rozebírají střešní konstrukci, zajistili také tlakové lahve, které byly uvnitř objektu a odvětrávají zakouřené prostory. "Pomocí speciálního zařízení Cobra rozřezávají střešní konstrukci a snaží se dostat k jednotlivým ohniskům požáru," doplnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Na místě je pět jednotek.
   

Kvůli vyšetřování se tam chystají také policisté. Podle jejich mluvčí Marie Štrbákové musejí zjišťovat okolnosti a příčiny požáru po uhašení zasaženého místa.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.