Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Olomouci zasáhl požár střechy autosalonu, škoda bude asi vysoká

 
čtvrtek, 27. února 2014, 11:05

Požár zasáhl dnes ráno střechu autosalonu stojícího nedaleko centra Olomouce. Podle hasičů hořela zhruba třetina střechy, na místo se sjelo několik jednotek. Požár je již lokalizován, řekl kolem 9:00 ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Okolnosti požáru i škoda se teprve zjišťují, podle hasičů bude škoda zřejmě vysoká. Na místo se chystají také policisté.

Požár zasáhl střechu objektu autosalonu stojícího na třídě Kosmonautů naproti právnické fakultě kolem 05:45. Hasičům se jej podařilo lokalizovat zhruba po hodině a půl. Podle Hošáka vznikl v místě nad autoservisem a technologickou místností. "Požár se obešel bez zranění, na místě je vyšetřovatel. Příčinu požáru zatím nezná. Oheň zasáhl i některé vozy, větší část však byla vyvezena ven," uvedl mluvčí hasičů.
   

Požár zasáhl střechu karosárny o rozměrech asi 30 krát 40 metrů. Podle hasičů hrozilo, že plameny přeskočí na další budovu, a proto se ji snažili ochránit. Na místě nyní rozebírají střešní konstrukci, zajistili také tlakové lahve, které byly uvnitř objektu a odvětrávají zakouřené prostory. "Pomocí speciálního zařízení Cobra rozřezávají střešní konstrukci a snaží se dostat k jednotlivým ohniskům požáru," doplnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Na místě je pět jednotek.
   

Kvůli vyšetřování se tam chystají také policisté. Podle jejich mluvčí Marie Štrbákové musejí zjišťovat okolnosti a příčiny požáru po uhašení zasaženého místa.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama