středa 21. února 2024 Lenka

V pátek se stala vražda v Prostějově - policie obvinila 55letého muže

V pátek se stala v Prostějově vražda, při které zemřela 48letá žena. Policisté obvinili pětapadesátiletého muže. Žena zemřela na následky těžkého zranění v nemocnici. Podle kriminalistů její smrti předcházel konflikt s obviněným, který byl v té době silně opilý. Dnes to řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Bližší informace zatím policie nechce sdělit.

 "Muž je obviněn z vraždy. Okolnosti celé události jsou stále předmětem šetření," uvedla policejní mluvčí.
   

Tragédie se odehrála v pátek mezi 11:00 až 13:00 v jednom z prostějovských domů. Předcházel jí konflikt mezi obviněným mužem a osmačtyřicetiletou ženou, který skončil těžkým zraněním napadené - muž ji bodl nožem. Žena byla převezena do nemocnice,
kde ve večerních hodinách zemřela. Podezřelého muže zadrželi policisté na místě události. Byl značně opilý, měl 3,2 promile alkoholu a byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
   

V Olomouckém kraji jde letos o pátý případ vraždy nebo pokusu o ni. První se stala v lednu, kdy byl v Libině na Šumpersku zavražděn třiadvacetiletý muž. Osmnáctiletého podezřelého zadrželi policisté doma. Naposledy pokus o vraždu vyšetřovali policisté na konci dubna. Podezírají z něj dva muže, kteří se podle nich pokusili zabít pětatřicetiletého muže na Přerovsku.
Napadený útok přežil a přesto, že utrpěl vážné zranění, si dokázal přivolat pomoc.
   

Loni vyšetřovali kriminalisté v kraji 12 vražd či pokusů, objasnit se podařilo 11 případů. Bez objasnění zůstává vražda motorkáře v Libině na Šumpersku.

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.