neděle 21. dubna 2024 Alexandra

V Šumperku byl nalezen mrtvý bezdomovec,příčina smrti se zjišťuje

V Šumperku byl nalezen mrtvý sedmašedesátiletý bezdomovec. Jeho tělo leželo v kůlně, kterou obývají ve městě lidé bez domova. Zda má jeho úmrtí souvislost s mrazivým počasím, policisté nemohou zatím ani vyloučit, ani potvrdit. Podle lékaře však muž nezemřel násilnou smrtí. Okolnosti jeho smrti zjistí zdravotní pitva. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Muž byl nalezen ve středu v ranních hodinách v kůlně v Zemědělské ulici. "Nepotvrdilo se cizí zavinění. Konkrétní příčinu smrti však nebyl schopen lékař zjistit na místě. Nemůžeme tak potvrdit ani vyvrátit, zda to souviselo s počasím," uvedl policejní mluvčí.
   

Policisté v uplynulých letech vyšetřovali v Olomouckém kraji několik případů, kdy lidé bez domova doplatili na podchlazení. Dva tragické případy zaznamenali policisté v únoru roku 2012, kdy byl nalezen bezdomovec v Prostějově u dálničního náspu. Dalšího mrtvého muže ve stejný měsíc nalezl jeho známý také na třídě 17. listopadu v Olomouci. Ležel na parovodu pod mostem. Terénní pracovníci charity mu nabízeli možnost bezplatného přenocování v nočním centru, muž však jejich pomoc opakovaně odmítal.
   

Loni v prosinci byl objeven mrtvý bezdomovec v zalesněném prostoru v ulici Lipnická v Přerově v betonové rouře přikryté matrací. I v tomto případě se zjišťovala příčina smrti zdravotní pitvou. Policisté výsledky znají, podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové muž zemřel přirozenou smrtí.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.