čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Ve škole byla oznámena bomba, policisté evakuovali 20 učitelů.

Policisté v pátek ráno evakuovali dvě desítky učitelů z budovy základní školy v Mozartově ulici v Olomouci. Anonym totiž krátce před zahájením vyučování oznámil na policejní tísňové lince uložení bomby ve škole. Policisté školní budovu důkladně prohledali a žádnou bombu či výbušninu naštěstí nenašli.

"Oslava Dne učitelů se dnes ráno na základní škole na ulici Mozartova bohužel nesla v duchu strachu o žáky a zaměstnance školy. Anonymní hlas oznámil na linku 158 kolem 7:30, že se ve škole nachází bomba," řekla mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková. Budovu školy muselo ihned opustit zhruba 20 učitelů, kteří se připravovali na zahájení vyučování.  Děti ve škole ještě nebyly, takže evakuace byla rychlá a policisté se hned mohli pustit do prohledávání budovy. "Na místo byl vyslán psovod se speciálně vycvičeným parťákem na vyhledávání nástražného výbušného systému. Po dvouhodinovém prohledávání vnitřního prostoru školy a přilehlých míst byla akce ukončena.  Bomba ani jiný předmět připomínající výbušninu nebyl nalezen," podotkla Štrbáková.
Pachateli, který uložení bomby v budově školy oznámil, v případě dopadení a prokázáni viny hrozí za přečin šíření poplašné zprávy až dva roky ve vězení. (fch)

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.