čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Velký požár zasáhl seník v Újezdě u Uničova

V pondělí 6. října 2014 byl v 0:20 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár seníku v obci Újezd u Uničova. Požárem byl zasažen seník, uvnitř kterého byly kromě sena ustájeny také krávy.

"Na místo vyjeli profesionální hasiči z Uničova a Šternberka a dobrovolní hasiči z Újezdu, Uničova a Dlouhé Loučky. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasaženo seno uvnitř seníku, který měl betonovou konstrukci a rozměry asi 100 x 30 metrů. Seno bylo uskladněno asi ve dvou třetinách, na třetí třetině byly ustájeny krávy. Požár zasáhl asi polovinu seníku. Hasiči po příjezdu ihned začali s evakuací všech 42 ks krav, čtyři z nich požár nepřežily, " doplnika mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

K události si velitel zásahu povolal další dvě profesionální jednotky, a to hasiče z požární stanice v Litovli s výškovou technikou a hasiče z požární stanice v Olomouci s cisternou.

Na místo požáru se dostavil také majitel, který po dohodě s velitelem zásahu rozhodl, že se seník nechá pod kontrolou vyhořet. Vedení společnosti zajistilo těžkou techniku a hasiči budou doutnající a hořící seno vyskladňovat na volné prostranství, kde ho budou dohašovat. "Prvotní odhad ukončení likvidačních prací je podle velitele zásahu dnes okolo 15:00 hodiny", řekla Hacsiková. Aktuálně na místě ještě zasahují profesionální hasiči z Uničova a dobrovolní hasiči z Újezdu a Uničova.

Škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun, požár kromě sena a konstrukce seníku zničil i zaparkovaný nakladač. Co bylo příčinou vzniku požáru se šetří. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.