čtvrtek 22. února 2024 Petr

Veterinář z Olomoucka údajně podvedl farmaceuty o 8,5 milionu Kč

Olomoučtí policisté obvinili šestapadesátiletého veterináře z Olomoucka z podvodu. Podle kriminalistů připravil farmaceutickou společnost o více jak 8,5 milionu korun. Muž podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka od firmy odebíral v uplynulých letech léky či zdravotnické pomůcky, uhradil však pouze zlomek dlužné částky. Zboží místo toho rozprodal dalším odběratelům nebo převedl do své soukromé praxe. Muži hrozí až deset let vězení.

"Muž, který působí jako veterinář, odebral z pozice jednatele společnosti s ručením omezeným postupně v průběhu let 2008 až 2010 od dodavatelské firmy zboží v celkové hodnotě 8,6 milionu korun. Do současné doby z kupní ceny uhradil přes veškeré sliby pouze částku 61.770 Kč. Obviněný muž získané zboží rozprodal dalším odběratelům," uvedl policejní mluvčí.
   

Podle kriminalistů veterinář rovněž zboží v hodnotě přesahující tři miliony korun převedl bez úhrady do své soukromé veterinární praxe, kterou souběžně provozuje a zbývající finanční prostředky ze své firmy ve výši jednoho milionu korun použil na nákup soukromé nemovitosti. "Společnost obviněného nebyla již schopna dostát svému závazku, zaplatit dodavateli za odebrané
zboží, čímž vznikla farmaceutické společnosti škoda ve výši 8,6 milionů korun,"
dodal mluvčí.
   

Obviněný muž je stíhán na svobodě a podle policie i nadále vykonává veterinární praxi.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.