středa 21. února 2024 Lenka

Vlak srazil v Přerově muže, utrpěl zranění

Rychlík jedoucí z Prahy do Bohumína srazil dnes odpoledne v Přerově třiadvacetiletého muže. Utrpěl zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují. Podle zástupců drah vlaky odpoledne už jezdily po jedné koleji. Nehoda se dotkla pěti osobních vlaků a čtyř rychlíků. Mohou nabírat zpoždění.

Podle krajské policejní mluvčí se nehoda stala na železniční trati ve směru z Přerova na Prosenice. "Nehoda se stala u sila za Baumaxem. Okolnosti a příčiny nehody zatím neznáme," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vlak muže srazil v místech, která jsou pro veřejnost nepřístupná.
   

Podle šéfa krajské záchranné služby Iva Mareše byl mladík převezen do přerovské nemocnice. "Z nehody vyvázl s otřesem mozku a s podezřením na zlomeninu ruky," řekl dnes ČTK Mareš.
   

Nehoda se stala ve 12:55, dotkla se i dopravy na železniční trati. "Nejdřív byl na trati zastaven provoz a poté ve 13:20 byl provoz obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí. Vlaky mohou mít zpoždění, dotklo se to pěti osobních vlaků a čtyř rychlíků," řekla ČTK mluvčí drah Radka Pistoriusová. Termín úplného zprovoznění tratě na hlavním železničním koridoru záleží na dokončení vyšetřování v místě nehody.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.