čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Vražda manželů z Přerova se v polovině června vrátí před soud

Případ dvojnásobné vraždy manželů z Přerova z roku 2009 se v polovině června vrátí před olomoucký krajský soud. Ten už sice dvakrát zprostil obžaloby hlavního podezřelého, syna zavražděného muže Pavla Nárožného, vrchní soud mu však kauzu kvůli hodnocení důkazů pokaždé vrátil zpět. Těla manželů se dosud nenašla. Předseda přerovského soudu dnes řekl, že už nebude čekat na výsledek trestního řízení a chce rozhodnout o tom, zda manžele prohlásí za mrtvé.

Podle pracovnice trestního oddělení nařídil soudce Vladimír Hendrych případ na 18. června. Soudce již dříve řekl, že další dokazování ani výslech znalců už nebude potřeba, pokud s něčím nepřijde obžalovaný. Soud se bude muset zaměřit na nové hodnocení důkazů.
   

Manželský pár zmizel v listopadu 2009. V jeho domě a garáži zůstaly jen krvavé stopy. Podle experta surový útok pachatelů v domě nemohli na základě nalezených stop bez lékařské pomoci přežít. Dvojice však dosud nebyla prohlášena za mrtvou, neboť se čekalo na výsledek trestního řízení. Prohlášení je přitom důležité například pro dědické řízení, ve hře jde mimo jiné o rodinný dům po zemřelých.
   

Předseda soudu Jan Novák dnes řekl, že na pravomocný rozsudek v trestní věci již čekat nebude. "Tento týden budu rozhodovat o pokračování v řízení, které bylo přerušeno s tím, že vyčkáme výsledku trestního řízení. Ale vzhledem k tomu, že výsledek je v nedohlednu, nechci věc již prodlužovat a budu bez ohledu na trestní řízení pokračovat," uvedl.
   

Podle obžaloby se na vraždě manželů podílel Pavel Nárožný se svou matkou Hanou, bývalou manželkou zavražděného. Ta však během projednávání případu loni v lednu zemřela. Manžele údajně zabili, jejich těla naložili do osobního auta a odvezli na neznámé místo. Svědčily proti nim například jejich pachové stopy v autě zavražděných či svědectví souseda, který prý Nárožného viděl v osudnou noc za volantem. Doklady a platební karty zavražděných po čase nalezli exekutoři v klavíru Nárožné.
   

Oba obžalovaní, kteří ve vazbě strávili více než dva roky, svou vinu po celou dobu procesu popírali. Podle soudce krajského soudu se neprokázalo, že čin spáchali. Zároveň však uvedl, že podle senátu oba mají s vraždou něco společného. Pavel Nárožný je na svobodě, po propuštění se nastěhoval do rodinného domu zavražděných a podle pozůstalých tam bydlí dodnes. Po tělech manželů policisté stále pátrají.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.