středa 24. července 2024 Kristýna

Vrchní soud se bude zabývat dvojnásobnou vraždou z Raškovic

Před olomouckým vrchním soudem stane učitel angličtiny Ondřej Dlouhý, který podle obžaloby loni zastřelil v Raškovicích na Frýdecko-Místecku sedmnáctiletou studentku a jejího dědečka. Babičku dívky vážně zranil. Motivem činu byla neopětovaná láska. Krajský soud mu uložil výjimečný trest 24 let, obě strany se proti rozsudku odvolaly.

 Tragédie se odehrála loni v listopadu. Dvaatřicetiletý muž se se svou obětí seznámil ve škole, kde učil. Se studentkou navázal blízký vztah, po několika týdnech ale dívka začala učitele odmítat. Muž rozchod těžce nesl a rozhodl se pro pomstu. Na útok se podle obžaloby připravil, ozbrojil se třemi legálně drženými pistolemi a po posledním neúspěšném pokusu navázat s
dívkou kontakt odjel do Raškovic, kde bydlela.
   

Muž nejprve v přízemí zastřelil dědečka studentky, pak vážně zranil její babičku. V dalším patře domu zabil dívku. Z místa, kde vystřílel až stovku nábojů, potom odešel. Policisté jej dopadli nedaleko Raškovic.
   

Obžalovaný muž svou vinu přiznal, popíral ale, že by se na vraždy připravoval. Podle jeho obhájkyně jednal v rozrušení a v obavách o svůj pracovní a osobní život. Proti rozsudku krajského soudu se odvolal i žalobce, který původně požadoval ještě přísnější trest.
 

Zdroj:ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.