neděle 21. dubna 2024 Alexandra

Výrobce pervitinu zásoboval po dobu několika měsíců odběratele po celé Olomouci

V úterý 7. dubna zadrželi policisté pohotovostního a eskortního oddělení společně se specialisty z olomouckého "TOXI" týmu dealera pervitinu. Ten měl podle dosavadních informací zásobovat olomoucké odběratele pervitinem minimálně od října minulého roku.

Po předchozím souhlasu státního zástupce byl podezřelý třiačtyřicetiletý muž zadržen v ulici u Kovárny poté, co přes zákaz řízení motorových vozidel řídil automobil značky Peugeot. Minimálně od loňského podzimu měl v Olomouci prodávat, zproztředkovat či darovat v několika stovkách případů dosud nezveřejněné množství látky metanfetamin, tedy pervitinu.

Při pozdější domovní prohlídce zajistili specialisté předměty potřebné k distribuci drog a také určité množství psychotropní látky, pervitinu. Muž jednal v přímém úmyslu, tedy věděl, že svým jednáním porušuje zájem na ochraně společnosti a lidí před možným ohrožením, které vyplývá z nekontrolovaného nakládání s jedy a omamnými a psychotropními látkami. Bylo to zjistěno z výpovědí několika desítek olomouckých odběratelů a jiných, blíže nespecifikovaných skutečností.

Následující den byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Soudce v tomto v případě neakceptoval návrh státního zástupce na vzetí do vazby a dealera nechal stíhat na svobodě. V případě odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

 

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.