neděle 25. února 2024 Liliana

Vysoké teploty a sucho způsobily požáry, vyžádaly si jeden lidský život.

Vysoké teploty a extrémní sucho seo víkendu podepsaly na několika požárech, které museli hasiči likvidovat v Olomouckém kraji. V sobotu zasahovali na čtyřech místech u požárů polí, strnišť či trávy a u požáru rodinného domu v Jizernici, v neděli vyjeli k dalším pěti případům. Velký požár likvidovali hasiči u Podolí nedaleko Mohelnice na Šumpersku, kde oheň zasáhl deset hektarů. Hořelo také v Radslavicích či v Úsově. Nejtragičtější konec měl požár v Jizernici, který si vyžádal jeden lidský život.

U Podolí přijelo oheň likvidovat devět hasičských jednotek. "Požár z větší části strniště se vlivem silného větru nebezpečně rozšiřoval k nedalekému lesu a zčásti se do něj plameny po chvíli dostaly," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči podle něj zůstanou na místě ještě delší dobu.
   
V Radslavicích na Přerovsku shořelo během žní 3,5 hektaru pšenice. Za požárem podle Hošáka stojí vysoké teploty a extrémní sucho. V Bystrovanech na Olomoucku zasáhl požár strniště na ploše 1,5 hektaru. Ve Věrovanech na Olomoucku likvidovali hasiči požár suché trávy.

Tragický závěr měl požár staršího domu v Jezernici, při kterém zemřela starší žena, majitelka domu. V neděli se museli hasiči k domu opět vrátit, jelikož hrozil opětovný požár. "I přes sobotní několikahodinové vyklízení vyhořelého materiálu, části střechy, slámy a dalších věcí z domu, zde zůstalo poměrně hodně materiálu ve stropech, sloužící jako zateplení. Jedná se tedy především o slámu v mezistropním prostoru, který bude nutné strhnout," uvedl mluvčí. Příčina požáru se stále vyšetřuje.

Podobný scénář byl i v neděli, kdy hasiči vyjížděli k pěti událostem, keré byly spojeny s likvidací zahoření strnišť či části nesklizených polí. Naštěstí požáry nenabraly velkých rozloh, nicméně zaměstnali opět desítky hasičů.

Přehled požárů polí v neděli - 27.7.2014

14:25 Požár posedu a části strniště - Štarnov, Olomoucko
14:25 Požár slámy a strniště - Luká, Olomoucko
14:34 Požár strniště - Samotišky, Olomoucko
16:08 Požár stromů a trávy u protihlukové stěny - Mrsklesy, Olomoucko
16:40 Požár strniště u hřbitova Ivaň, Prostějovsko

 

L.Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.