čtvrtek 22. února 2024 Petr

Z mostů přes R35 na Olomoucku zloděj odmontoval kusy zábradlí

Neznámý zloděj odcizil ze čtyř mostů přes rychlostní komunikaci R35 na Olomoucku minimálně 200 kovových výplní ze zábradlí. Škoda je vyčíslena zhruba na 400.000 korun. Po pachateli policie pátrá, hrozí mu až pět let vězení. Dnes to řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podle mluvčí zmizely části mostního zábradlí od pátku minulého týdne do středy na mostech v katastru obcí Svésedlice, Přáslavice, Velká Bystřice a Velký Týnec. "Neznámý pachatel demontoval a odcizil ze tří mostů přes rychlostní komunikaci R35 celkem 199 kusů výplní mostního zábradlí. Z jednoho mostu nebyla ukradená část dosud upřesněna," uvedla policejní mluvčí.
   

Před dvěma lety zloděj ukradl několik tun nových kovových svodidel, které byly původně určeny jako bezpečnostní prvek na komunikaci R46. Pachatele policisté dopadli. Olomoučtí inspektoři České inspekce životního prostředí za to letos v březnu uložili pokutu 200.000 korun provozovateli sběrny na Prostějovsku, který kradená svodidla vykoupil. Škodu na majetku odhadli tehdy policisté na 400.000 korun.

 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.