středa 21. února 2024 Lenka

Za pokus o znásilnění a vraždu ženy ve Smetanových sadech dostal muž 18 let

Za pokus o znásilnění a vraždu starší ženy ve Smetanových sadech v Olomouci potrestal dnes olomoucký krajský soud Jiřího Feldmanna 18 lety vězení. Dostal tak nejvyšší trest v sazbě za vraždu. Muž podle rozsudku ženu brutálně napadl a po neúspěšném znásilnění se ji pokusil zabít. Škrtil ji údajně až do doby, než upadla do bezvědomí.

Soud muži uložil souhrnný trest i za jeho předcházející loupež. Obě strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání. "V sazbě deset až 18 let dostal maximální trest. Soud přitom zohlednil charakter útoku, i to, že obžalovaný má za sebou již větší počet odsouzení a podle znalců je jeho resocializace nulová," řekl dnes  mluvčí soudu Michal Renda. Podle informací  má Feldmann již 18 trestních záznamů. 
   

Útok se odehrál před dvěma lety v srpnu nedaleko centra Olomouce. Šestačtyřicetiletý Jiří Feldmann si k ženě podle obžaloby nejprve přisedl na lavičku, začal ji obtěžovat a požadovat po ní pohlavní styk. Když jej odmítala, brutálně ji napadl. "Začal ji bít pěstmi do obličeje, sevřel ji rukama kolem krku a začal ji intenzivně škrtit. Žena poté upadla do bezvědomí," uvedla žalobkyně Alice Zatloukalová.
   

Bezvládnou ženu nakonec zatáhl k zídce, kde ji dupal na hlavu a hrudník a poté se ji znovu pokusil znásilnit. Nakonec se ji rozhodl podle obžaloby zabít, aby se zbavil svědka. Sevřel jí oběma rukama krk a začal ji intenzivně rdousit, až napadená nakonec ztratila vědomí. Útočníka přit tom vyrušil náhodný svědek. Když spatřil, jak jí šlape po hrudníku a obličeji, zakřičel na něj a volal na tísňovou linku. Feldmann sedl na kolo a z místa odjel; policisté jej však vzápětí dopadli. Žena útok přežila. Utrpěla však řadu zranění včetně zlomeniny čelisti a prasklé očnice.
   

Feldmann před soudem přiznal pouze to, že ženu napadl kvůli údajně ukradeným penězům. Pokus znásilnění i vraždy popíral. Prý jí dal jen několik facek. "Ujely mi nervy, zbil jsem ji. K žádnému pohlavnímu styku ani pokusu nedošlo. Měl jsem v té době přítelkyni," hájil se muž. Tvrdil, že kdyby chtěl ženu opravdu zabít, mohl použít nůž, který měl u sebe.
   

Napadená žena však jeho slova u soudu popřela. Vypověděla přitom, že zpočátku šlo muži o sex, poté už byl agresivní a začal ji mlátit a škrtit. "Všude mi valila krev, tekla mi z nosu, uší," uvedla. Z muže měla přitom strach i před soudem a senát požádala, aby mohla vypovídat v jeho nepřítomnosti.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.