sobota 15. června 2024 Vít

Žena z Olomoucka obrala podle policie důvěřivé muže o tři miliony

O tři miliony korun připravila podle kriminalistů tři důvěřivé muže čtyřiatřicetiletá žena z Olomoucka. Peníze z nich vylákala podle policie pod smyšlenými jmény a různými legendami. Z vypůjčených částek jim vrátila jen zlomek. Ženě nyní hrozí až osm let vězení, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

"Od května 2011 do května 2013 měla od tří mužů z Olomouckého kraje, pod smyšleným příjmením a nejrůznějšími legendami, jakými byly například dluhy, poplatky, exekuce a jiné výmysly, vylákat celkem 3,029.450 korun," uvedla mluvčí.

Nejvíce peněz získala žena od padesátiletého muže z Prostějovska, od něhož od poloviny roku 2011 do konce roku 2012 podle policie postupně vylákala téměř 2,76 milionu korun. Z této částky mu přitom i přes sliby nic nevrátila. Od dalšího šedesátiletého muže ze Šumperska měla v době od srpna 2011 do února loňského roku postupně vylákat 260.700 korun. "Z této částky mu vrátila pouze 1950 korun. Z důvěřivého muže pak pod smyšlenou záminkou vylákala i televizor za 9000 korun. Policistům ho dobrovolně vydala a byl vrácen majiteli," doplnila mluvčí.

Posledním podvedeným je podle policie devatenáctiletý muž ze Šumperska, od kterého vylákala v pěti případech 16.600 korun. Z této zapůjčené částky mu vrátila 5600 korun. Ženu v pátek přerovští kriminalisté obvinili z podvodu.

Podobný případ řešili policisté předloni, kdy zadrželi padesátiletou ženu z Přerova podezřelou z rozsáhlých podvodů. Podle obžaloby připravila lidi o více než šest milionů korun. Další čtyři miliony měla ještě přislíbeny. Předstírala, že lidem zhodnotí peníze, vydávala se také za právničku či obchodnici s ropou. Peníze ale padly na její nákladný život. Policie začala případ odkrývat na základě trestního oznámení jednoho z poškozených. K němu se začali připojovat další. Jejími klienty byli podle policie vesměs movití, vysokoškolsky vzdělaní lidé. Šlo o lékaře či právníky, kteří ženě svěřili statisíce korun, ale i milion.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.