Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Lumír Kantor před druhým kolem senátních voleb: Bez lidí kolem mě bych to nezvládl

 
čtvrtek, 13. října 2016, 15:59

Už jen necelých čtyřiadvacet hodin zbývá do otevření volebních uren a začátku druhého kola senátorských voleb. V něm se utká Lumír Kantor s Milanem Brázdilem. Na bezprostřední pocity před začátkem druhého kola jsme se zeptali prvního z kandidátů na senátora, Lumíra Kantora.

Druhé kolo voleb do Senátu začíná už zítra. Máte za sebou asi hektický týden, že?
Byl to týden horečné přípravy na druhé kolo. I tady se prokázala síla mého týmu. Desítky dobrovolníků obešly většinu obcí a velkou část města.  Z časových důvodů jsme neprošli všechny. A tak se mým tamějším voličům omlouvám. Není to tím, že bychom na ně zapomněli. Za čtyři dny jsme roznesli 30 000 letáků,  obnovili plakáty a billboardy, udělali několik setkání v ulicích. Přes dva tisíce snídaní nám pomohl roznést i pan ministr Jurečka. Tisíc kytiček jsme rozdali na hlavním náměstí ve středu. Dnes bude průvod, v němž uklidíme naše žlutá kola.  Já sám jsem absolvoval mnoho rozhovorů a diskuze v rozhlase a televizi. Obrátil jsem se na několik subjektů občanské společnosti a získal od nich podporu. A velmi dojemné pro mě bylo třeba setkání se zástupci Konfederace politických vězňů. Také některé strany mi vyslovily sympatie.

To nemůže být jednoduché, zkoordinovat tolik činnosti a osob...
Mám velké štěstí na pomocníky či dobrovolníky. Jestliže to shrnu, vytvořil se velmi dobrý tým. Mám rád a učím studenty a bylo mým přáním mít je během kampaně kolem sebe. I kampaň jsem považoval za určitý pedagogický proces. Naučil jsem se od nich mnoho a doufám, že oni taky. I v tom tyto volby měly význam. A jsou další stovky lidí, kteří mi pomáhali. Někdy jednou, někdy po celou dobu. Trpělivě a s nadšením. Od prvních setkání jsem z toho byl jak v Jiříkově vidění. Členové KDU-ČSL, velmi oddaní svému přesvědčení. V celém mém volebním obvodě. Lidé všeho věku mi pomáhají bez ohledu na zisk. Ale nejsem jen na izolovaném ostrůvku jedné strany. Podpora u prvního kola pocházela i od Strany zelených, TOP09, či STAN. I jim jsem vděčný za vlídné přijetí. Nesmím zapomenout na lidi v mé práci na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Má dovolená během kampaně nepřinesla zhoršení péče ani osobních vztahů. Proto musím poděkovat všem sestrám i lékařům za trpělivost a citlivost i oddanost našim dětem a rodičům na oddělení. Moje rodina byla základní oporou po celý ten rok hledání, vymýšlení a práce.  Děkuji jí. Z celého srdce.

Co očekáváte dál?
Po volbách uklidím. Především v sobě, ale i na svém stole. Vynuluju napětí uplynulého roku i samotného závěru kampaně. Stovky  hodin na sociálních sítích a webu. Vysvětlování mých postojů. Komunikace témat s lidi mého volebního obvodu. Prostě mám co dohánět. Doma i v práci. Ale takové té dlouhodobé energie mi to nějak neubralo. Jen si odpočinout a být s rodinou. Ale mít uklizený stůl s vytříděné myšlenky je velmi důležité. I v běžném životě. Pak teprve máte šanci přicházet s novými věcmi.          

Co závěrem, pár hodin před volbami?
V prvé řadě poděkovat. Necítím to jako frázi, ale jako skutečný dík. Všem, kdo mě volili a budou volit. Kdo mě provázeli. Nezištně a vytrvale.  A ten DÍK platí bez ohledu na výsledek. A ještě prosím o to, abyste šli k volbám. Před lety jeden ze senátorů vyhrál ve druhém kole snad o 11 hlasů. A tak mi, prosím, ještě jednou svůj hlas dejte. Na každém hlasu záleží. Služba lidem je můj život.

Kam dál?

ROZHOVOR: Vzali jsme kytary na záda a vyrazili na Harmonika Tour,...

pátek, 7. října 2016, 17:06

Český hudebník Marek Ztracený, Objev roku 2008, odstartoval sérii koncertů, kde odkládá všechny kabely a hraje akusticky. Kromě...

Lumír Kantor: Je důležité, aby rodiče byli co nejvíce se svými dětmi....

úterý, 4. října 2016, 16:31

Lumír Kantor je nejen známým lékařem, pedagogem či soudním znalcem. Už od mládí je zapáleným skautem a vystudovaným...

Zlatá medaile je odměna za celoživotní péči mých rodičů, přiznává...

úterý, 4. října 2016, 09:37

Na paralympijskou medaili čekal osm let. Dočkal se letos v Riu de Janeiro ve své parádní disciplíně 50 metrů znak. A rovnou si...

ROZHOVOR: Práce v cukrárně v Globusu není vždycky jen sladká. Pokud...

pondělí, 3. října 2016, 15:20

Zákusky z Globusu jsou oblíbenými a žádanými výrobky. Populárními je dělá zvláště jejich kvalita a ruční výroba. Kdo ale stojí za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.