Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomouc bude mít studii zaměřenou na stavbu multifunkční haly

 
pondělí, 2. září 2019, 18:00

Olomoucká radnice se při rozhodování o stavbě nové multifunkční haly na místě chátrajícího zimního stadionu u centra města opře o studii proveditelnosti projektu, kterou pro město zpracuje odborná firma. Náklady na vybudování nové multifunkční haly město odhadlo zhruba na miliardu korun.

Bude to jeden z prvních předpokladů, abychom byli schopni jako město posoudit, jaké jsou možnosti financování celého projektu, jaké jsou varianty a maximální limity, které si město může dovolit do investice tohoto typu vynakládat," uvedl primátor Miroslav Žbánek, podle kterého by studie měla nastínit možnosti rozsahu projektu. Na studii začnou na podzim pracovat odborníci a měla by být hotová do šesti měsíců.

Zimní stadion byl v Olomouci otevřen v roce 1948 a je zastaralý. Hokejoví fanoušci oprýskanému stadionu neřeknou jinak než plecharéna. Město se proto rozhodlo pro stavbu nové víceúčelové haly.

Radnice podle Žbánka zatím nezná podmínky připravovaných dotačních titulů a je třeba nastavit spolupráci státu, kraje a města.  „Čeká mě jednání s nově vznikající agenturou pro sport, která by měla do budoucna převzít roli poskytovatele dotací na tuto sportovní infrastrukturu," podotkl Žbánek.

Multifunkční hala bude podle primátora vznikat nejspíš po částech. Do konce volebního období chce radnice vybudovat malou halu pro veřejnost a amatérské hokejisty, opravit střechu sousední velké haly a vyměnit v ní osvětlení a vzduchotechniku, což si vyžádá několik desítek milion korun.

Ještě před výstavbou nové malé haly a opravou velké hokejové haly je nutné v okolí opravit kanalizaci a inženýrské sítě. Na všechny tyto záměry podalo město žádost o stavební povolení.

Město při přípravě záměru oprášilo projekt multifunkční haly z dílny architekta Roberta Štefky z roku 2012, který chce zachovat nynější rozsah ledové plochy i tribun. Hlavní vstup dvoranou by měl být na úrovni prvního patra nové haly. Projekt ale bude přepracován, protože byly aktualizovány některé předpisy. Navíc neřešil nakládání s dešťovou vodou.

Multifunkční hala by kromě ledního hokeje mohla být využita i pro jiné sporty. Město chce o vyžití haly jednat i s vedením Univerzity Palackého. Odehrávat se tam budou moci koncerty a společenské akce.

 

Napsal(a) ČTK | Foto A2 Architekti

Kam dál?

Olomoucký hasič Přecechtěl vybojoval v Číně dvě zlaté a dvě bronzové...

pátek, 23. srpna 2019, 07:30

Velmi úspěšnou misi má za sebou olomoucký hasič Michal Přecechtěl v čínském šestnáctimilionovém Chengdu v Číně.

V Olomouci probíhá třináctý ročník mezinárodního mítinku tělesně...

pátek, 16. srpna 2019, 19:00

Atletický klub Olomouc po loňské rekonstrukci stadionu pořádá 13. ročník mezinárodního mítinku tělesně postižených Czech Open.

FOTO: Olomoucký hasič vybojoval v Číně zlatou a bronzovou medaili

pondělí, 12. srpna 2019, 06:35

Olomoucký hasič Michal Přecechtěl získal zlatou a bronzovou medaili v soutěži World Police and Fire Games 2019, která se konala v...

Z juniorského mistrovství Evropy veze Emma Benýšková bronz

čtvrtek, 4. července 2019, 19:30

Olomoucká veslařka Emma Benýšková se opět probojovala do reprezentační sestavy a na mistrovství Evropy v německém Essenu v neděli...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.