středa 21. února 2024 Lenka

Berdych v Japonsku nenastoupí, dál nechce Navrátil spekulovat

Kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil nemá zprávy o tom, že by Tomáš Berdych chyběl v celém letošním Davisově poháru. Pouze potvrdil, že se Berdych nezúčastní dubnového čtvrtfinále s Japonskem v Tokiu. Šestý hráč světového žebříčku uvedl v sobotu po finálové prohře v Dubaji se Švýcarem Rogerem Federerem, že letos v Davisově poháru už hrát nebude a volný čas chce využít pro sebe.

"O této zprávě nevím, a proto ji nemohu komentovat. Mohu jen potvrdit, že do Tokia Berdych nepoletí. Na tom jsme se domluvili," řekl dnes ČTK Navrátil. "Za dva týdny letím do Miami, kde se s Berdychem setkáme a situaci probereme. Do té doby se nechci k ničemu vyjadřovat," dodal Navrátil.
   

"Na spekulace, co bude v budoucnu, je ještě čas. Nyní je naším úkolem uhrát v Tokiu tři body, které zajistí start v semifinále proti Francii nebo Německu," uvedl kapitán v tiskové zprávě.
   

V případě neúspěchu v Japonsku, které se opírá o Keie Nišikoriho, pro český výběr letošní Davis Cup skončí. Navrátil už má jasno v tom, že pro zápas v Tokiu může počítat s druhou oporou obhájců trofeje Radkem Štěpánkem. "I díky němu pojedeme v silné sestavě, která může pomýšlet na postup," řekl.
   

Berdych mu o svém záměru vynechat čtvrtfinále s Japonskem řekl už v Ostravě, kde český tým porazil v prvním kole Nizozemsko. "Tomášovu rozhodnutí rozumím a respektuji ho. Finálně mi ho potvrdil před svým odletem do Dubaje," uvedl Navrátil.
   

Osmadvacetiletý Berdych pomohl českému týmu Davis Cup vyhrát v uplynulých dvou letech a v prvním kole letošního ročníku se podílel na vítězství nad Nizozemskem. Za jedenáct let vynechal v týmové soutěži jen dva zápasy.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.