sobota 27. července 2024 Věroslav

Drama s dobrým koncem. Florbalistky extraligu zachránily

Až rozhodující páté střetnutí rozhodlo o záchraně florbalistek Tempish FBS Olomouc v nejvyšší domácí soutěži. Za stavu 2:2 na zápasy porazily v domácím prostředí Jihlavu 4:1 a uhájily extraligovou příslušnost pro příští ročník. „Sérii rozhodly brankářky. Naše byly lepší,“ konstatoval domácí trenér Pavel Hausner.

V klíčovém duelu se domácí hráčky dostaly do vedení po trefě Liškové. Z pohledu konečného výsledku byl klíčový úsek mezi 34. a 35. minutou. Hostující obranu v rychlém sledu překonala Peřinová a Reimrová. Náskok tři branek si florbalistky Olomouce pohlídaly. Jihlavská Svobodová v poslední třetině sice snížila, poslední slovo ale měla Oháňková. „Byla to vyrovnaná a dramatická série s dobrým koncem,“ oddechl si po utkání trenér Hausner.  (kp)