čtvrtek 18. dubna 2024 Valérie

Sigma má nového trenéra, Leoše Kalvodu nahradil Václav Jílek

Po 10. kole nejvyšší české fotbalové soutěže, do které se Sigma po roce zpět dostala, mění vedení klubu trenéra. Končí Leoš Kalvoda, nahrazuje ho mladý Václav Jílek.

„Po vzájemné dohodě skončil ve funkci trenéra našeho týmu Leoš Kalvoda. Panu Kalvodovi děkujeme za práci, kterou pro SK Sigma odvedl. Nový trenérem je Václav Jílek,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc novinářům.

Na trenérskou lavici tedy usedne Václav Jílek, který se do Sigmy Olomouc vrátil v létě po působení ve Spartě Praha, kde spolupracoval například s Vítězslavem Lavičkou. Jílek má zkušenosti hlavně z postu trenéra mládežnických kategorií, dokonce byl i asistentem týmu U 19, který v roce 2011 vybojoval v rámci Evropy druhou příčku. Nyní funguje jako asistent u U 21 a v SK Sigma Olomouc vedl starší dorost.