čtvrtek 25. dubna 2024 Marek

Nový trenér Jílek dovedl Sigmu ke třem bodům, Olomouc porazila Slavii 2:0

Poprvé pod novým trenérem Jílkem nastoupila Sigma k soutěžnímu utkání. V pátek Hanáci zavítali do Prahy, kde je čekal souboj s pražskou Slavií. Jako outsider si Olomouc z hlavního města překvapivě odvezla tři body a posunula se na prozatímní dvanácté místo.

Zezačátku se hrálo vyrovnaně. Ačkoliv nejblíže gólu byl domácí Kenia, který trefil břevno Buchtovy branky, skóre se měnilo na druhé straně. Do vedení Sigmu poslal v nastavení prvního poločasu Houska, který se trefil i v posledním zápase proti Liberci. Tentýž hráč zvyšoval v druhé půli na 2:0 a s třemi góly je nejlepší střelec Olomouce v letošní sezóně. A jelikož Latka ani Zmrhal své příležitosti neproměnili, tak zápas skončil nečekaným výsledkem 0:2 z pohledu Slávistů. Sigma vyhrála teprve podruhé v sezóně, když po Jihlavě porazila i pátý celek Synot ligy.

Premiéru na lavičce Olomouce si odbyl Václav Jílek, který v pondělí nahradil odvolaného Leoše Kalvodu.

Po Slávii čekají na hráče Sigmy další dva velmi těžcí soupeři. Příští sobotu přivítají hráči Olomouce Mladou Boleslav a za dva týdnu zavítají na sever Čech do Jablonce.