sobota 20. dubna 2024 Marcela

Report: Sigma v deseti potrápila Boleslav, tři body si však odvážejí hosté

V sobotu odehrála SK Sigma Olomouc druhý zápas pod taktovkou nového kouče Václava Jílka, který nahradil odvolaného Leoše Kalvodu. V domácím prostředí narazili Hanáci na ambiciózní Mladou Boleslav. Ačkoliv odehráli většinu zápasu v deseti mužích, herně nepropadli.

Domácí na hosty z Boleslavi doslova vlétli a už ve 2. minutě se po centru Moulise dostal do velmi slibné šance Navrátil, ale ve skluzu usměrnil míč jen vedle branky. Po zhruba deseti minutách, kdy byla aktivnější Sigma, převzala iniciativu Boleslav a Skalákovu šanci hasil na poslední chvíli Radakovič. Následně z nadějné pozice pálil Moulis jen doprostřed brány, kde byl připravený hostující brankář Šeda. Pak přišla opět šance na druhé straně. Zahustel hlavičkoval po centru aktivního Skaláka do protipohybu Buchty a mohlo se zdát, že míč už skončí za čárou, nicméně na poslední chvíli ho odkopl Šindelář, který stál na správném místě. Klíčový moment přišel ve 29. minutě. Šindelář, který o pět minut dříve byl hrdinou, zbytečně ztratil míč a prchajícího Baroše zastavil skluzem Hubník. Sudí Houdek vyhodnotil zákrok jako penaltový, ba co víc, následovala po něm červená karta. Penaltu proměnil útočník Magera a zdálo se, že si Středočeši kráčejí za pohodovým vítězstvím. Oslabení domácí se ale nezalekli a nadále hráli útočně. Druhou velkou šanci měl Moulis, ale po samostatném úniku akci zbrzdil a nakonec se ani netrefil mezi tři tyče. První poločas tak skončil za stavu 0:1.

Ze začátku druhé půle bylo vidět, kdo hraje v jedenácti hráčích – Boleslav hru kontrolovala a nepouštěla domácí k vlastní bráně. Velmi nebezpečně vystřelil hostující Rada, který jen těsně minul Buchtovu branku. Na druhé straně se po kolmici Vepřeka dostal před Šedu Vašíček, ale ke smůle Hanáků trefil míč levou nohou těsně vedle pravé tyče. Ještě větší příležitost měl po rohu, který zahrával Vepřek, stoper Radakovič, ale i on gól nedal, protože míč nasměroval jen do tyče, od které se kulatý nesmysl odrazil do hry. V 81. minutě zahrával střídající Halenár po faulu na Housku přímý kop zhruba z 25 metrů. S touto standartní situací se popasoval náramně, neboť vymetl šibenici v Šedově bráně a na stadionu vypukla euforie. Už se mohlo zdát, že si oba týmy rozdělí dva body, což by byla pro Hanáky skvělá odměna po zhruba šedesáti minutách v deseti hráčích, ale všechny plány domácím pokazil Magera, který v 89. minutě přidal druhý gól, zmrazil všechny domácí příznivce a s devíti góly se dotáhl na první místo k  Lafatovi a Ďurišovi v tabulce střelců Synot ligy. V zápase už se nic důležitého nestalo, a tak si tým z Boleslavi odvezl tři body za výsledek 1:2 z pohledu domácích.

Ohlasy po zápase

Juraj Halenár – útočník SK Sigma Olomouc:

„Na hřiště jsem šel s tím, abych dal gól, což se mi podařilo. U té standartky jsem se domluvil s Davidem Houskou, že to vyzkouším a padlo to tam. Následně se ale ukázalo, jak je Magera silný v šestnáctce, i přes to, že jsme ho bránili osobně. Je to obrovská škoda, dneska se od nás odklonilo štěstí, protože jsme opět nedali mnoho šancí. Zápas jsme oddřeli, nicméně poté, co jsme dostali gól v 90. minutě, už ani nebyl čas srovnat na 2:2.“

Karel Jarolím - trenér FK Mladá Boleslav:

„Měli jsme špatný vstup do zápasu, domácí měli nebezpečné situace a my jsme nebyli dostatečně koncentrovaní. Poté, co Sigma nevyužila šance, jsme byli nebezpeční a to vyústilo v penaltu. Druhý poločas jsme ovšem měli odehrát úplně jiným způsobem. Hráli jsme složitě a to, že si vezeme tři body, je trochu štěstí. S předvedenou hrou spokojený být nemohu.“

Václav Jílek – trenér SK Sigma Olomouc:

„Teď po zápase v šatně sedí hráči s hlavami dole, přitom nemají proč. Ačkoliv jsme hráli skoro celý zápas v deseti, tak jsme hráli velmi dobře. Toho vyloučení je škoda, Roman Hubník se musí chovat trochu jinak, měl souboj s Barošem ustát. Nicméně první chyba před penaltou byla u Martina Šindeláře. Před zápasem jsme si říkali, že nechceme odkopávat balony, že budeme hrát aktivně na balonu, ale je potřeba rozlišit míru rizika a v této situaci jsme to nezvládli. Po vyloučení jsme hráli na riziko a aktivně a možná proto už jsme ke konci neměli tolik sil dokončit akce. Dva poslední zápasy ukázaly, že se můžeme měřit i s mužstvy z horních pater tabulky a pokud takhle budeme pokračovat, tak myslím, že výsledky přijdou.“