úterý 26. září 2023 Andrea

Olomoucký brankářský Kohout Jiří Trvaj ukončil kariéru

Po Pavlu Paterovi se s aktivní hráčskou kariérou loučí další zkušený hokejista, který se v průběhu své kariéry stal respektovanou postavou českého hokeje. Brusle na hřebík v 41 letech pověsil brankář Jiří Trvaj, který v uplynulé sezóně pomohl Kohoutům k záchraně nejvyšší soutěže. Havířovskému rodákovi nedovolily v kariéře pokračovat zdravotní problémy. Za Moru odchytal „Trvka“ dohromady 36 zápasů a celkem třikrát se mu podařilo udržet čisté konto.

Jiří Trvaj se loučí se svou kariérou. Po Pavlu Paterovi je tak další velkou hokejovou osobností, kterou už fanoušci na ledě neuvidí. Jiří Trvaj odehrál během své kariéry celkem 21 sezón v seniorské kategorii. V extralize působil výhradně v moravských a slezských klubech – Vítkovice, Třinec, Znojmo, Brno a Olomouc. Vyzkoušel si však také zahraniční angažmá, konkrétně v Rusku, kde oblékal dres Togliatti a CSKA Moskva.

„Ze zdravotních důvodů končím kariéru,“ potvrdil Trvaj. Ve svém vyjádření se krátce poohlédl i za svou poslední sezónou kariéry, kterou strávil v dresu olomoucké Mory. „Byla to dlouhá sezóna a jsem moc rád, že se nám povedlo extraligu zachránit. To bylo nejdůležitější.“. Jak bude trávit svůj čas po konci kariéry zatím neví. „Momentálně si užívám čas s rodinou. Uvidíme, co bude dál,“ podotkl Trvaj.

Jiří Trvaj má ve své sbírce tři extraligová stříbra (2002, 2012, 2014), dvakrát se vešel na soupisku pro mistrovství světa (2002, 2003) a v letech 2002, 2007 a 2012 byl vyhlášen nejlepším brankářem české nejvyšší soutěže.

Zdroj: hc-olomouc.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.